Champagne Gobillard Brut Premier Cru

OPIS

Dom szampański Gobillard jest stosunkowo młodym przedsiębiorstwem, które nie ma za sobą wielowiekowych tradycji wielu swoich sławnych i wielkich konkurentów, ale to co go wyróżnia to fakt, że jest przedsiębiorstwem rodzinnym. Historia powstania zalążków firmy sięga roku 1933 i bardzo skromnych początków produkcji na 2 hektarowej działce położonej w Hautvillers. Obecnie areał to około 8 hektarów, również w okolicy sławnego opactwa, w którym tworzył szampany ich legendarny twórca mnich Dom Perignon, którego imieniem nazwano jeden z najbardziej znanych i prestiżowych szampanów wielkiego koncernu. Jednak żaden inny dom szampański nie jest tak bardzo związany z Hautvillers jak właśnie Gobillard o czy świadczy fakt umieszczania na krawatce podstawowych butelek jak i na samych butelkach bardziej prestiżowych gatunków herbu w kształcie tarczy z kluczami, symbolu opactwa w Hautvillers oraz postaci mnicha Dom Perignon nalewającego szampana do kieliszka.

O wielkości i rozpoznawalności marki szampana najlepiej świadczy jakość podstawowego trunku powstającego w danym miejscu. Dlatego tak się dzieje, że każdy z producentów ma swoją niepowtarzalną mieszankę starych win szampańskich, które stanowią jakby esencję smakową nadającą kolejnym rocznikom jak największą powtarzalność i zbliżony smak. Wiedząc o tym sięgając po butelkę tego trunku niezależnie od rocznika możemy się spodziewać identycznego i tak ulubionego przez nas smaku.

Brut Premier Cru powstaje w 50% z Chardonnay, 25% Pinot Noir i 25% Pinot Meunier. Zanim trafi do sprzedaży przez trzy lata leżakuje w piwnicach producenta.

Kolor jasno słomkowy z delkatynym musowaniem.

Bukiet wyrazisty i elegancki o kwiatowej podstawie i nutach pieczonego chleba.

W smaku krągły, pełny, jedwabisty z owocowym charakterem i wyrazistym finiszem.


Cena:
219.00 ZŁ
Pochodzenie:Francja
Rok:2016
Kolor:Białe
Rodzaj:Wytrwane
Idealne na: Obiad|Prezent|Randka|Spotkanie|Wrażenie
-->